Personal tools
You are here: Home Novinky Srpen - letní Nordic Walking
« July 2020 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Document Actions

Srpen - letní Nordic Walking

by Nordic Walking last modified 2009-08-31 20:16

Poslední srpnový den

bylo pondělí a v Jáchymově jsme měli tradiční kurz Nordic Walking. Dnes přišlo 9 adeptů. Obešli jsme krátký okruh v okolí.

Páteční Nordic Walking

proběhl tradičně v Jáchymově. Na dnešní lekci se dostavilo 8 zájemců. Věkový průměr byl dnes poněkud vyšší. Odhadujeme, že se pohyboval okolo 65 let.

Ve čtvrtek 27.8.

jsme měli kurz Nordic Walking na Božím Daru.  Dnes byla privátní lekce pro dvě dámy středního věku. Obešli jsme pěti kilometrový okruh.

Ve znamení Nordic Walking

byla i sobota 22.8. Dnes jsme měli privátní lekci na Božím Daru. S adeptkami jsme obešli pěti kilometrový okruh. Nevynechali jsme ani Nordic Walking abecedu a vše důležité pro zvládnutí správné techniky.

Pravidelný Nordic Walking

máme nejčastěji v Jáchymově a ani v pátek 21.8. tomu nebylo jinak. Na dnešní lekci se dostavilo šest adeptů z řad lázeňských hostů.  

Ve středu 19.8.

jsme měli privátní Nordic Walking lekci na Božím Daru. Tu dnešní si objednala rodina se dvěma dětmi ve věku 15 a 8 let. Ano, již v tomto věku se dá provozovat Nordic Walking. Je to hezký protipól  nejstarším účastníkům některých našich lekcí.

Nordic Walking v pondělí

bývá pravidelně v Jáchymově. A tak tomu také bylo 17.8. Tento den jsme měli lekci Nordic Walking pro hosty lázní. Obešli jsme pouze krátký okruh doplněný o víklad o Nordic Walking.

Sobota 15.8.

Na sobotní dopoledne jsme měli naplánován Nordic Walking výlet na rozloučení s Rekondičním týdnem. Obešli jsme dvanácti kilometrový  "Dlouhý Tellerhauser" a cestou se kochali okolními panoramaty.

Po příchodu zpět do pensionu Barborka byl Rekondiční týden ukončen.  Během Rekondičního týdne jsme obešli 103km. Na Nordic Walking výletech strávili několik desítek hodin, vystoupali na nejvyšší vrchol Krušných hor a několik dalších nižších. Často jsme pro slzy (smíchu) na cestu neviděli. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o různých rostlinách, např. o Malohubce laločnaté, nebo o Liriodendron Tulipifera.

Pokud se chcete také zúčastnit některého z našich Rekondičních týdnů kontaktujte nás nebo se podívejte do sekce akce.

Na odpolední čas jsme měli ještě privátní lekci Nordic Walking na Božím Daru. Při této lekci nebyli samozřejmě opomenuty žádné podpůrné Nordic Walking cviky, ani žádné důležité informace o tomto pohybu na rozhraní rekreačního sportu a zdravotní prevence. 

Pátek 14.8.

Celý den byl ve znamení Nordic Walking výletu. Dopoledne jsme šli na Mariánskou, kde na nás čekal dobrý oběd a poté jsme vyrazili přes Popov do Jáchymova. Celkem jsme ušli asi 13km.

Odpoledne jsme také měli tradiční Nordic Walking lekci v Jáchymově. Na té dnešní si Nordic Walking vyzkoušelo 8 adeptů.

Čtvrtek 13.8.

Dopoledne dalšího dne Rekondičního týdne jsme věnovali lehkému Nordic Walking v okolí Božího Daru a Oberwiesenthalu. Dnešní trasa nebyla náročná a neměla ani velké převýšení. Ale i tak jsme obešli 12km.

Odpoledne bylo věnováno odpočinku.

Středa 12.8.

Dnes jsme účastnice vzali na delší asi 18km dlouhý Nordic Walking výlet.  Nechali jsme se odvézt do Horní Blatné a zpět jsme šli s holemi.  Tak se nám podařilo navštívit Vlčí jámy, Blatenský vrch, Blatenský příkop, Hřebečnou a Mrtvý rybník.  Po několika hodinách jsme dorazili zpět na Boží Dar a zasloužený pozdní oběd.

Na odpoledne jsme žádný Nordic Walking nenaplánovali. Ale protože je nutná relaxace, vydaly se Walkerky do nedalekého bazénu. Autem.

Úterý 11.8.

Rekondiční týden dnes pokračoval dopoledním nenáročným Nordic Walkingem. Obešli jsme 13,5km dlouhého "Velkého Ježíška". Walkerky, ač narozené před necelým půl stoletím, svědomitě plnily všechny úkoly Ježíškovy cesty.

Na odpoledne jsme naplánovali výlet na Klínovec. Nejvyšší vrchol Krušných hor jsme zdolali ze severní strany od Loučné.  Vrcholový výstup byl s Nordic Walking holemi snažší a tak ani v kopci zábavná rozprava neutuchala.

Pondělí 10.8.

Dnešní dopoledne jsme účastnice Rekondičního týdne Helenu, Helču a Věru vzali na delší Nordic Walking procházku. Absolvovali jsme 16km dlouhý okruh, který nás zavedl mimo jiné i na Fichtelberg.

Odpoledne byla tradiční lekce Nordic Walking v Jáchymově. Dnes se lekce zúčastnilo 5 zájemců. 

Od neděle 9.8.

běží na Božím Daru námi pořádaný "Rekondiční týden" .  Dnešní odpoledne jsme začali seznámením s Nordic Walking a procházkou po trase "Krátkého Tellerhauseru". 

V pátek 7.8.

byla další ze série Jáchymovských lekcí Nordic Walking. Tentokrát se dostavilo 6 adeptů.  V nedalekém okolí jsme obešli nenáročnou trasu. 

Na pondělí 3. srpna

jsme měli ohlášenou lekci Nordic Walking v Jáchymovských lázních. Na té dnešní se sešlo devět zájemců. Obešli jsme asi čtyř kilometrový okruh v okolních lesích. Příjemná procházka doplněná různým cvičením.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: