Personal tools
You are here: Home Trasy Nordic Walking v zahraničí
« July 2020 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Document Actions

Nordic Walking v zahraničí

by Nordic Walking last modified 2008-08-17 13:51

Odzkoušené Nordic Walking trasy mimo ČR

Nordic Walking mimo ČR

Existuje mnoho tras a cest vhodným pro Nordic Walking.  Zde Vám nabízíme některé  cesty, které jsme vyzkoušeli.

Nordic Walking - Německo

Nordic Walking - Fichtelgebirge, Bavorsko

Přibližně 35 km od Chebu se na Německé straně nachází pohoří Fichtelgebirge. Zde v malé obci Kornbach začínají Nordic Walking trasy různých obtížností a délek. Značení Nordic Walking tras je ve třech různých barvách. Modrá je nejlehčí, poté následuje červená a černá. 

Nordic Walking trasy jdou zalesněným pohořím po šotolinových a lesních cestách. Některé trasy vedou poblíž pramene řeky Ohře (Eger), ke kterému vede dobře značená odbočka.

Nordic Walking - Rakousko

Nordic Walking - Alpbach

V malé obci Alpbach (950m.n.m.), která se nachází ca. 30 km od Kufsteinu lze začít několik Nordic Walking výletů.  Těžká trasa s velkým převýšení, ale nádhernými výhledy vede na vrch zvaný Wiedersberg Horn (2128m.n.m.). 

Trasa začíná u dolní stanice kabinové lanovky před Alpbachem. Poté pokračuje přes Kolberhof na mezi stanici lanovky. Odtud  přes Lauderstein na cílový Wiedersberg Horn.  Výstup na tento vrch je obtížný, ale dostane se Vám nádhernéhop výhledu na vrcholky Alp. Cesta zpět vede přes horní stanici lanovky. Zde si můžete vybrat několik cest do údolí.P8060809.JPG

Tato Nordic Walking trasa vede po horských cestách, které jsou v některých místech úzké  a nebo velmi příkré. Absolvování této Nordic Walking trasy Vám bude trvat několik hodin. Samotný výstup, při kterém překonáte více než 1000 výškových metrů, Vám zabere cca. 4 hodiny. 

Nordic Walking - Achensee

Protiváhou je Nordic Walking trasa  okolo Achensee, které je poblíž. Trasa vede po břehu jezera. Začít se dá kdekoli. Pokud obejdete celé Achensee, Váš Nordic Walking bude dlouhý 24km. Nevýhodou této Nordic Walking trasy je povrch, po kterém Váš Nordic Walking povede.  Většina okruhu okolo Achensee je asfaltová.

Nordic Walking - Itálie

Nordic Walking - Val Gardena

Val Gardena - údolí v Italském jižním Tirolsku nabízí řadu možností pro Nordic Walking.  Nejvíce tras začíná ve středisku Wölkenstein (Selva di Gardena).  V Langentalu (Vallelunga), údolí sevřené horami, se nachází Nordic Walking park se třemi trasamy různých obtížností.

Pokud se chcete vydat na delší Nordic Walking výlet, doporučujeme trasu na Secedu.  Ta začíná v Langentalu a pokračuje po "Křížové cestě", přes Daunëi na Juac. Odtud se vydáte na "Regensburger Hütte" (Rif. Firenze) a pak pokračujete již na "Secedu".  Trasa vede po šotolinových a lesních cestách. Tento Nordic Walking má velké převýšení a bude Vám trvat skoro celý den.  Ale pohled ze Secedy stojí za to.

 

 

  


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: