Personal tools
You are here: Home test nw holí
« August 2020 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Document Actions

Test Nordic Walking holí

by Nordic Walking last modified 2011-02-27 11:24

otestovali jsme pro Vás několik typů Nordic Walking holí

Proč jsme testovali hole na Nordic Walking?

Účelem našeho testování bylo zjistit kvalitu, dostupnost, cenu a vše podstatné pro výběr kvalitních Nordic Walking holí.

Všechny testované Nordic Walking hole jsme zakoupili u různých dodavatelů a různým způsobem - velkoobchod, maloobchod, internet. Hole měli k dispozici nejen naši instruktoři, ale i někteří naši klienti a  praktičtí uživatelé Nordic Walking holí.   Jejich zkušenosti a připomínky jsme zpracovali a nabízíme Vám je níže.

Netestovali jsme hole, které jsou k dostání v různých super a hypermarketech. Ani různé neznačkové, které se výrobce (prodejce) snaží vydávat za hole na Nordic Walking. Jejich kvalita je velice podprůměrná a náš test je o solidních holích na Nordic Walking.

 

 

Výsledky testu Nordic Walking holí

 

Hole níže uvedené jsou řazeny náhodně. Nechtěli jsme použít řazení podle abecedy ani podle výsledků testu.

 

Pevné Nordic Walking hole

 

Toko A161, orientační cena 1200,- Kč

- carbonový tubus (80%) s přídavkem skleného vlákna (20%), madlo opatřené korkem , poutko vycvakávací, tvrzený bodec.

U námi zkoušených holí nevykazoval bodec nadměrné opotřebení, lze říci, že při běžném používání vydrží bodec několik let. Madlo dobře padlo do ruky a korek byl příjemný. Ani korek na madle se nedrolil. Hůl je lehká (kompletní hůl 160g při 125cm) a pevná. Nepřenáší vibrace, nedrnčí. Poutko i po častém vycvaknutí drží a materiál se neobrušuje. Při občerstvení, focení apod., je to velice praktická vychytávka. Gumové botičky je nutno dávat pouze jedním směrem a rychleji se ochodí, ale náhradní jsou lehce k dostání v cenové relaci 100,-Kč/pár.

Tyto hole v testu obstály, jejich cena je průměrná a vzhledem ke kvalitě holí se vyplatí.

Obrázek : madla holí Toko – nové vs. rok staré, velmi často používané

 

Swix CT 1, orientační cena 2300,- Kč

- carbonový (100%) tubus, madlo opatřené korkem , poutko pevné, tvrzený bodec.

U námi zkoušených holí vykazoval bodec minimální opotřebení, lze říci, že při běžném používání vydrží bodec mnoho let. Madlo dobře padlo do ruky a korek byl příjemný. Ani korek na madle se nedrolil. Hůl je velmi lehká (kompletní hůl 150g při 125cm) a pevná. Nepřenáší vibrace, nedrnčí. Poutko i po častém a dlouhodobém používání drží svůj tvar, netrhá se. Materiál poutka dobře odvádí pot. Gumové botičky je možno dávat jakkoli, ale rychle se ochodí. Náhradní originální botička je dražší (300,-) . Jako náhradní lze použít neznačkové k dostání v cenové relaci 100,-Kč/pár.

Tento typ se dodává též s bodcem TwistGo. Velice vhodný pro častou změnu povrchu (asfalt-les). TwistGo bodec nevydrží tak dlouho jako námi popisovaný klasický bodec. Jeho životnost je však dobrá. Případnou výměnu bodců jsou schopni v kvalitním servisu uskutečnit za 5 minut. Středně technicky zdatný uživatel si výměnu provede i sám pouze za pomoci křížového šroubováku.

Tyto hole v testu obstály, jejich cena je vyšší, ale vzhledem ke kvalitě holí se vyplatí. Tento typ se stal jednoznačně vítězem testu bez ohledu na pořizovací cenu.

Obrázek : srovnání bodců – nový a 5let starý, často používaný

 

 One Way Mania 770, orientační cena 1900,- Kč

- carbonový (80%) tubus s přídavkem skleného vlákna (20%), madlo částečně opatřené korkem , poutko vycvakávací, tvrzený ostrý bodec.

U námi zkoušených holí vykazoval bodec minimální opotřebení, lze říci, že při běžném používání vydrží bodec mnoho let. Protože je bodec velmi špičatý a z velice tvrdého materiálu, lze jej zapíchnout i do asfaltového povrchu a není nutné používat botičky. Madlo dobře padlo do ruky a korek, ač pouze v přední části madla byl příjemný. Nedrolil se a držel. Hůl je velmi lehká (kompletní hůl 155g při 125cm) a pevná. Nepřenáší vibrace, nedrnčí. Poutko i po častém a dlouhodobém používání drží svůj tvar, netrhá se. Vycvakávací systém se neopotřebovává a poutko drží tam kde má. Materiál poutka dobře odvádí pot. Gumové botičky je nutno dávat pouze jedním směrem.  Botičky jsou specifické. Mají v sobě otvor, kterým je prostrčena špička bodce tak, že i při chůzi na tvrdém povrchu se odrážíte od bodce a ne od botičky. Lze použít pouze originální botičky.

Tyto hole v testu obstály, patří do vyšší střední třídy, ale vzhledem ke kvalitě holí se vyplatí i za cenu okolo 2000,-. 

 

Teleskopické Nordic Walking hole

 

Gabel Stride, orientační cena 900,- Kč

- hliníkové tubusy, madlo opatřené měkkou gumou , poutko vycvakávací, hliníkový bodec.

U námi zkoušených holí vykazoval bodec nadměrné opotřebení, po týdnu používání (2-3 hod. denně) byl bodec obroušený a bylo nutno ho vyměnit. Bodec nebyl pevně přichycen k tubusu, bylo možno ho sejmout i za studena. Toto se nám jeví jako veliký nedostatek. Madlo dobře padlo do ruky, ale protože mělo nevelké prolisy, bylo vypouštění hole z ruky občas nepříjemné. Teleskopický spoj v tlaku drží spolehlivě. Po několika hodinách používání však dochází ve spoji k přenášení

vibrací, které nelze odstranit. Gumové botičky je nutno dávat pouze jedním směrem a rychleji se ochodí, ale náhradní jsou lehce k dostání v cenové relaci 100,-Kč/pár.

Tyto hole v testu neobstály, jejich cena je u teleskopických holí v nižších řádech, ale vzhledem ke kvalitě holí se nevyplatí.

Obrázek : bodec nový vs. týden používaný

 

Leki Instruktor, orientační cena 2800,- Kč

- horní tubus hliníkový, dolní carbonový, madlo opatřené měkkou pěnou, poutko vycvakávací, tvrzený bodec.

U námi zkoušených holí nevykazoval bodec nadměrné opotřebení. Madlo dobře padlo do ruky. Při delším Nordic Walking výletu byla pěna mokrá, což občas bylo nepříjemné. Teleskopický spoj v tlaku drží spolehlivě. Ani při po dlouhodobém používání nevykazoval spoj žádné problémy. Nedrnčel, nevibroval a správně držel. Poutko i po častém vycvaknutí drží a materiál se neobrušuje. Při občerstvení, focení apod., je to velice praktická vychytávka. Gumové botičky je nutno dávat pouze jedním směrem a originální náhradní jsou poměrně drahé. Neznačkové lze dokoupit v cenové relaci 100,-Kč/pár. Jako alternativa lze použít originální botičky „Panther“ opatřené malými bodci pro použití i v lese.

Tyto hole v testu obstály, jsou to hole již vyšší střední třídy a tak jejich cena je trochu vyšší, ale při běžném používání vydrží několik let bez servisu.

 

Hole Leki opatřené systémem Shark -

 - měli jsme možnost otestovat hole s odepínacím poutkem systémem Shark. Tento systém má v nabídce pouze Leki. Poutko drží, odepnutí je jednoduché. Bohužel poutko ve svém přichycení k holi nedrží úplně ideálně, rozhodně se samo od sebe neodepne, ale umožňuje lehkou rotaci hole oproti poutku. Madlo se pak vychýlí ze směru až o 90°. 


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: