Personal tools
You are here: Home Novinky Sněžnice a Nordic Walking v lednu 09
« January 2020 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Document Actions

Sněžnice a Nordic Walking v lednu 09

by Nordic Walking last modified 2009-01-31 16:39

Lehce utlumený zájem o Nordic Walking, střídá zájem o sněžnice

Poslední lednová lekce Nordic Walking

 se konala v pátek 30. v Jáchymově. Lekce se zúčastnilo 7 adeptů Nordic Walking velmi rozdílného věku. Ale u této aktivity na věku nezáleží a generační rozdíl mezi účastníky nebyl znát.  

Na první den nového týdne 26.1.

byla ohlášena pravidelná Jáchymovská lekce Nordic Walking.  Bohužel se na ni z deseti přihlášených dostavili pouze dva účastníci. Ale i tak jsme obešli krátký okruh v okolí místních lázní. Ač byl povrch  lehce klouzavý, bylo na účastnících patrné nadšení pro tento druh pohybu. Doufejme, že jejich nadšení neopadne.  

O víkendu 24.-25.1.

jsme neměli žádnou lekci Nordic Walking ani výlet na sněžnicích.

Na dnešní pátek 23.1.

byla ohlášena pravidelná lekce Nordic Walking pro hosty Jáchymovských lázní.  Ač sněžilo a pofukovalo přišli 4 účastníci. Jejich věkový průměr byl přes 70 let!  Nikdy není pozdě začít s Nordic Walking.

Ve čtvrtek 22.1. se konala

přesunutá Nordic Walking lekce. Se všemi účastníky jsme obešli krátký okruh v okolí Jáchymova.  Zasněžený les doplněný modrou oblohou a svítícím sluncem je ideální kombinace na zimní Nordic Walking. Zkuste to taky.

Na pondělí 19.1.

byla ohlášena lekce Nordic Walking v Jáchymově. Vzhledem ke sněhové vánici jsme po dohodě s účastníky tuto lekci přesunuli na čtvrtek. 

Sedmý den tohoto týdne

jsme částečně věnovali jedné akci v běhu na lyžích.  

Sobota 17.1.

byl termín, kdy se konala další pravidelná lekce Nordic Walking v Pražském Krčském lese. Té dnešní se zúčastnilo 13 "wolkařů".  Rozšiřující se zájem o naše pravidelné lekce Nordic Walking v Praze nás velmi těší. 

Lekce trvala dvě hodiny a adepti Nordic Walking se dozvěděli vše podstatné a hlavně si vyzkoušeli Nordic Walking v praxi pod dohledem instruktora, který ihned upozorní na případné chyby v technice pohybu.

Pokud se také chcete zúčastnit některé naší lekce, kontaktujte nás

Po dlouhé odmlce jsme dnes 16.1.

měli první Nordic Walking lekci v roce 2009.  Lekce se uskutečnila v Jáchymově a byla určena převážně  lázeňským hostům. Všech 5 účastníků zkoušelo dnes Nordic Walking poprvé. Obešli jsme krátkou trasu a nevynechali jsme ani Nordic Walking abecedu. 

Dnes je již čtrnáctý den prvního měsíce v roce 2009

a zatím, v tomto čase, nemáme mnoho zájemců o sněžnice. Zato pražská Nordic Walking lekce připravená na sobotu 17.1. je téměř beznadějně zaplněná.

V pátek devátý lednový den

jsme měli tu čest, zapůjčit sněžnice jednomu z našich současných nejlepších běžců na lyžích. Podnikl na nich relaxační procházku v okolí Božího Daru. Ale zatím žádný Nordic Walking. 

Pátý, šestý a sedmý den

nového roku jsme neměli žádnou procházku na sněžnicích ani lekci Nordic Walking. Škoda, podmínky na sněžnice v tyto dny byli přímo luxusní. Jasno, bezvětří, prašan. Lepší to býti snad ani nemůže.

Čtvrtý lednový den

se na Božím Daru roztrhla sněhová peřina. Sněhová nadílka se za dnešní den zvětšila asi o 20cm. Rychle na sněžnice.

Naše pravidelné Nordic Walking v lekce na Pražských Roztylech se začínají zabydlovat v kalendářích adeptů Nordic Walking z Prahy a okolí. Lekce se koná za necelé dva týdny, přesněji v sobotu 17.1.,  a již dnes jsou některá místa zaplněná. Pokud jste se ještě nepřihlásili, můžete tak učinit emailem

Druhý a třetí den letošního roku

jsme sice neměli žádný výlet na sněžnicích nebo Nordic Walking, ale námi půjčované sněžnice šli z nohy na nohu.

Na Nový rok 2009

proběhla první letošní procházka na sněžnicích. Ve večerních hodinách za svitu měsíce a čelovky jsme se skupinou šesti účastníků obešli dvouhodinovou trasu v okolí Božího Daru. Byli jsme se také podívat na Wald tocht (lesní pobožnost).

 


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: