Personal tools
You are here: Home Novinky Nordic Walking v zářijových dnech
« June 2020 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Document Actions

Nordic Walking v zářijových dnech

by Nordic Walking last modified 2009-09-30 16:28

Nordic Walking v září

si s námi vyzkoušelo 110 zájemců ze všech koutů ČR a také několik zájemců ze zahraničí.  Vyzkoušejte ho také.

Poslední záříjový den

jsme měli lekci Nordic Walking pro spolek diabetiků v Jablonci nad Nisou. Dnešní lekce se odehrála v Břízkách a náš okruh obešlo všech 18 adeptů. Nadšení účastníků po ukončení lekce bylo veliké. Nordic Walking je totiž pro diabetiky jedna z nejvhodnějších aktivit.  

Na Nordic Walking v neděli

dopoledne jsme přibrali na výlet ještě jednu paní, která ve svém věku 76 let se chce zdokonalovat v Nordic Walking. Obešli jsme trasu o necelých deseti kilometrech a cestou navštívili Fichtelberg.

Sobotní Nordic Walking

již proběhl podle plánu. Dopoledne jsme v rámci "Víkendu s Nordic Walking" měli lekci pro účastníky začátečníky. Obešli jsme 8km dlouhou trasu.

Odpoledne jsme prohloubili znalost techniky Nordic Walking 13,5km dlouhým výletem.

Pátek 25.9.

se nesl ve znamenmí tradiční Jáchymovské lekce Nordic Walking.  Dnes se dostavilo 12 zájemců.

Tento den také začal, pro letošní rok poslední, Víkend s Nordic Walking.  Vzhledem k pozdějšímu příjezdu účastníků jsme již žádný výlet neabsolvovali.

Pondělní lekce Nordic Walking

proběhla také 21.9. v Jáchymově.  Na dnešní lekci dorazili pouze tři adepti. Během této lekce jsme obešli krátký okruh v okolí.

Za velký den Nordic Walking

lze považovat pátek 18.9.  Tento den jsme měli více Nordic Walking lekcí a co víc, místa konáníé byla vzdálena více než 200 kilometrů.

Dopoledne byla Nordic Walking lekce s Alicí v Jablonci nad Nisou. Zde jsme měli speciální lekci pro Jablonecké seniory. V okolí přehrad a Břízek absolvovali účastníci lekci, kde si mohli vyzkoušet správnou techniku Nordic Walking pod dohledem zkušené instruktorky. Samozřejmě se také dozvěděli vše potřebné o tomto pohodovém pohybu.

V odpoledních hodinách proběhla tradiční Nordic Walking lekce v Jáchymově. Dnes se sešla velice různorodá skupina účastníků. K sedmi českým zájemcům se přidali dva němečtí  účastníci a dva z Kataru. Lekce tedy musela proběhnout ve třech jazycích. Povedlo se to.

Středa 16.9. aneb Nordic Walking v Karlových Varech

Dnes jsme měli soukromou lekci pro zdravotnický personál jednoho lázeňského domu v Karlových Varech. Naším úkolem bylo představit Nordic Walking jako doplněk k léčbě lázeňských klientů a jako vhodnou volnočasovou aktivitu.  Dle ohlasů účastníků lze soudit, že se nám to povedlo.

Na pondělí 14.9.

jsme měli naplánovánu tradiční Nordic Walking lekci v Jáchymově.  Na dnešní lekci se dostavili 4 zájemci o Nordic Walking. Obešli jsme několika kilometrovou trasu v okolních lesích.

Nedělní Nordic Walking 13.9.

se také neobešel bez našeho přispění. Dnes byla ukázková lekce Nordic Walking ve Žluticích (cca 30Km od K. Varů).  Lekce se konala v rámci slavnostního otevření nové naučné stezky "Okolo Vladaře".

Dnes pokračovalo mistrovství světa v Nordic Walking. Dnešní den byla na programu trasa vyžadující zdatného "walkera". Dnes se na trať za naše NW centrum Barborka postavila Barbora.  V kategorii "Fun" obsadila velice příjemné páté místo.    GRATULUJEME!!!

Nordic Walking kurz v Praze

pro začátečníky jsme pořádali v sobotu 12.9. Lekce se odehrála v dopoledních hodinách v Kunratickém lese. Dnes si Nordic Walking vyzkoušelo deset zájemců. Všichni absolvovali krátký výšlap doplněný o výklad a Nordic Walking cvičení. Po dvou hodinách byla lekce, která se vedla v uvolněné atmosféře, ukončena pozdravem "Walkingu zdar".

V tento den proběhlo i mistrovství světa v Nordic Walking. Tentokrát v Rakouských Korutanech. Za naše centrum se dnes zúčastnila Magda a Aleš. Ač oba věku již seniorského v konkurenci se rozhodně neztratili. Aleš dokončil svůj 21 km dlouhý závod na 4. místě.  GRATULUJEME!!!

Děkujeme za reprezentaci.

Na pátek 11.9.

jsme měli ohlášenou lekci Nordic Walking pro hosty Jáchymovských lázní. Na té dnešní jsme obešli trasu při které bylo možno si vzkoušet techniku Nordic Walking v různě obtížném terénu.

Sedmého září v pondělí

proběhla další pravidelná lekce Nordic Walking v Jáchymově.  Té dnešní ze zúčastnilo 10 adeptů. Krátký okruh v okolí všem ukázal, jak je Nordic Walking jednoduchý a příjemný pohyb.

Víkendový Nordic Walking kurz

jsme měli v sobotu a neděli 5.-6.9. v německém Oberwiesenthalu. Při této akci jsme měli na starosti desetičlenou skupinu. Pořadatelem akce byla jedna z německých zdravotních pojišťoven za přispění našich přátel z DSV (Deutsche Ski Verband - klub Nordic Walking).  Se skupinou jsme obešli během tří výletů přibližně 25Km.

První Nordic Walking lekce

v novém měsíci proběhla v pátek 4.9. v Jáchymově. Na té dnešní si Nordic Walking vyzkoušelo 7 zájemců.  Obešli jsme okruh tak akorát dlouhý pro dnešní účastníky.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: