Personal tools
You are here: Home Novinky Duben - Nordic Walking půjdem
« November 2019 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Document Actions

Duben - Nordic Walking půjdem

by Nordic Walking last modified 2009-04-30 07:19

na sněžnice je už pozdě

Pátek 30.4.

je již několikátý den kdy finišují přípravy na Nordic Walking bez hranic. Ten se koná již zítra na Božím Daru. Nyní je již přihlášeno více než padesát účastníků.   Pokud jste se ještě nestihli přihlásit můžete tak učinit v den konání na místě ve stanu prezentace.

Poslední pondělí v dubnu

jsme měli tradiční Nordic Walking lekci v Jáchymově. A jako skoro vždy, opět se sešlo zajímavé složení účastníků a účastnic. Tentokráte nebyl až tak veliký věkový rozdíl nebo zdravotní indispozice mezi jednotlivými adepty, ale místa jejich domovů. Devět "Walkerů" bylo z různých koutů republiky a tři "Walkerky" byly z Blízkého východu. Při této lekci jsme měli premiérově klinty a z daleké Palestiny a Jordánska. 

Při neskromnosti můžeme říci, že náš věhlas nezná hranic.

O čemž se sami můžete přesvědčit za několik dní. 1.5. pořádáme na Božím Daru " Nordic Walking bez hranic". Propozice najdete zde.

V sobotu 25.4.

byla pravidelná lekce Nordic Walking v Praze v Kunratickém lese. Na tu dnešní se dostavili pouze čtyři účastnice, ale o to více péče se jim dostalo. Po absolvování dnešního okruhu již věděli vše potřebné a také případné chyby v technice byly odstraněny.

Poslední dubnový pátek

bylo 24.4. A tento den jsme měli Jáchymovskou lekci Nordic Walking. Dnes se zúčastnilo 17 adeptů. Což je sice na náš limit, ale dalo se to zvládnout. Vyrazili jsme na procházku do okolních lesů. Vzhledem k rozdílnému věku a zdatnosti mezi účastníky se někteří postupně odpojovali. Někteří si to zkracovali, někteří prodlužovali.  Ale všichni zdárně došli do cíle.

Nordic Walking v Karlových Varech

byl v pondělí 20.4. Na ten se nám ohlásila jedenácti členná skupina Karlovarských Sokolů s požadavkem na lekci Nordic Walking.  Lekce se uskutečnila v Karlovarských lesích. Se skupinou vyššího věkového průměru (nejstarší sokolka 89let) jsme obešli nenáročnou, asi 4 Km dlouhou, trasu v okolí Třech Křížů.  Pocity pokračovatelů sokolské tradice byli kladné a tak se již domlouval další termín společné Nordic Walking vycházky.

Pátek po velikonocích

jsme měli Nordic Walking lekci v Jáchymově. Lekce byla zkrácena, protože po třech týdnech přišel jediný deštivý den.

Velikonoční pondělí 13.4.

jsme neměli žádnou lekci Nordic Walking. Ani na koledu jsme si hole nevvzali. Pouze pomlásky.

Hody, hody doprovody

máme hole malovaný,

najdete je v sekci obchod,

vychodíte plno dobrot.

10.4. pátek  - Nordic Walking má svátek

Na dnešní lekci v Jáchymově se dostavilo 18 účastníků. Na lekcích pro tyto lázně je to rekord. Ač máme horní hranici stanovenou na patnáct, nedalo se dalším třem adeptům Nordic Walking odříci jejich účast. Obešli jsme v okolních lesích nenáročný okruh. A za všeobecné spokojenosti klientů jsme poskytli základní teoretické i praktické informace o Nordic Walking. 

V pondělí šestého

jsme měli Jáchymovský Nordic Walking. Na dnešní lekci se dostavili pouze tři účastníci. Vzhledem k tomu, že to již nebyli žádní nováčci mohli jsme společně obejít delší okruh po místních lesích.

První dubnová sobota

připadla na čtvrtý den měsíce.  A my jsme pořádali lekce Nordic Walking nejen pro začátečníky v Praze a v Plzni.  Ve stejnou dobu v obou městech vyrazilo na Nordic Walking dohromady 24 účastníků.  V Praze osm a v Plzni 16. Obě lekce byli, již tradičně, v přátelském duchu. Protože neděláme rozdíly a náš model lekcí je již prověřen lety praxe a několika tisíci "walkery", jsou si všechny naše lekce velmi podobné. 

Po seznámením s holemi a absolvování krátké zahřívací procházky následovala "abeceda", a další cviky na koordinaci pohybu včetně nezbytného vláčku.  Takto získané dovednosti jsme museli ještě využít při další části Nordic Walking lekce. Při delší procházce.   

Fotky Plzeňské lekce naleznetezde.

Na třetí aprílový den

jsme měli ohlášenou Nordic Walking lekci v Jáchymově.  Na tu dnešní se dostavilo devět zájemců. Sluníčko svítilo a bylo již teplo. A tak jsme obešli lehce prodloužený okruh v okolních lesích.  Procházku jsme doplnili "Nordic Walking abecedou".  Věkový rozptyl účastníků byl značný, od třicátníků po sedmdesátníky.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: