Personal tools
You are here: Home Novinky Byl květen, Nordic Walkingu čas
« July 2020 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Document Actions

Byl květen, Nordic Walkingu čas

by Nordic Walking last modified 2010-06-02 21:09

Poslední květnová Nordic Walking lekce

proběhla stylově poslední květnový den. Protože bylo pondělí tak  tradičně v Jáchymově.  Na dnešní lekci se přišlo naučit Nordic Walking šest zájemců.

Další Nordic Walking trénink proběhl

v neděli 30.5. Přesunuli jsme středeční trénink na neděli v očekávání lepšího počasí.  Povedlo se.

Páteční Nordic Walking

proběhl hned na dvou místech. Od třetí hodiny odpolední probíhala lekce Nordic Walking v Jáchymově. Dnes se šesti účastnicemi.

V 18:00 hodin začínal v Kunratickém lese v Praze další ze série nasebe navazujících tréninků.  Uvidíme jaké budou po skončení celého tréninkového bloku výsledky.

Ve čtvrtek 27.5.

proběhl Nordic Walking výlet pro hosty hotelu Nástup na úpatí Klínovce. Se dvěma manželskými páry jsme svižným tempem obešli okruh dlouhý 7Km. Počasí nebylo nejbáječnější, ale i tak jsme se krásně prošli.

Lekce Nordic Walking

pokračovali v pondělí 24.5. Ač bylo přihlášeno více zájemců, bohužel se dostavily pouze dvě dámy vyššího věku. Již po "pár" stech metrech poznali, že Nordic Walking hole jim velmi pomáhají  při chůzi a velmi si tuto pomoc pochvalovali.

Ve večerních hodinách se uskutečnil první ze série Pražských tréninků.  Na místo srazu se dostavily všechny přihlášené dámy. V Kunratickém lese jsme pro začátek strávili necelé dvě hodiny. Dnešní Nordic Walking proběhl v rychlejším tempu.  A budeme to stupňovat. 

Dvacátý první květnový den

proběhla další lekce Nordic Walking z Jáchymovské série.  Na tuto lekci se dostavilo deset Nordic Walkingu chtivých klientů místních lázní.

Další lekci Nordic Walking

jsme měli až v pátek 14.5. A opět v Jáchymově. Ač bylo deštivo a na toto roční období velmi chladno, dostavilo se pět účastníků.

Pondělní Nordic Walking

míváme pravidelně v Jáchymově pro klienty lázní. Ani dnes, 10.5., tomu nebylo jinak. Společně jsme došli na Mlýnky a zpět, a tak  si mohlo Nordic Walking vyzkoušet dalších 6 adeptů.

Privátní lekce Nordic Walking

proběhla na Božím Daru v neděli 9.5. v dopoledních hodinách. Pro jednoho nového "Walkera" jsme připravili Nordci Walking lekci v okolí Božího Daru. Obešli jsme "Malý Tellerhauser".

Sobotní dopoledne 8.5.

byl na programu poslední Nordic Walking výlet pro účastnice "Týdne". Po jejich dlouhém naléhání jsme dnešní poslední vycházku ponechali individuální.

Od 10:00 hodin měla naše Pražská pobočka Nordic Walking lekci v Praze. A to v našem oblíbeném Kunratickém lese.  Dalších 7 zájemců jsme zasvětili do tajů Nordic Walking. Nejen po teoretické , ale i po praktické stránce. Nordic Walking abeceda nemohla chybět.

Na pátek 7.5.

jsme připravili procházku po "Ježíškově cestě". Vydali jsme se na dlouhý okruh, který jsme ale museli zkrátit. Celkově jsme obešli 10Km.

Odpoledne nás ještě čekala pravidelná lekce Nordic Walking v Jáchymovských lázních. Na dnešní lekci jsme Nordic Walking naučili 8 zájemců.

Ve čtvrtek 6.5.

bylo deštivo, ale přesto jsme se vydali na Fichtelberg.  Po "pár" kilometrech jsme zdolali tento vrch vysoký 1214m.

Středeční Nordic Walking výlet

jsme uskutečnili v Německém Oberwiesenthalu. Z místa zvaného Himmelsleiter jsme obešli několik kilometrů dlouhý okruh.

Na úterý jsme naplánovali

pro Wal s Marcelou "Velkého Ježíška", asi 13Km dlouhý okruh. Příjemně jsme se prošli před obědem.

Pondělní Nordic Walking

byl téměř celodenní. Dopoledne jsme šli s Wal a s Marcelou na tříhodinový výlet v okolí Božího Daru a Tellerhauseru.

Odpolede ještě proběhla tradiční Nordic Walking lekce v Jáchymově. Všech šest účastníků obešlo několika kilometrový okruh v místních lesích. 

2. května začal týden s Nordic Walking

zaměřený na redukci nadváhy.  V odpoledních hodinách jsme začali dvouhodinovým seznámení s Nordic Walking.  Protože máme pouze dvě účastnice tohoto programu, paní Wal a paní Marcelu, přibrali jsme na seznamovací lekci ještě jednu zájemkyni o začátečnickou lekci. 

Květen se tradičně

zahajuje akcí Nordic Walking bez hranic. Letos jsme pořádali 1. května již 4. ročník.

Na Božídarském náměstí se na tratě 5, 13 a 20 Km dlouhé vydalo celkem 149 vyznavačů Nordic Walking.  Pestrá směsice účastníků z různých koutů ČR a Německa. Nejmladší účastník měl teprve 4 měsíce a celou svojí trať prospal v kočárku tlačen maminkou. Naopak nejstarší účastnice měla úctyhodný věk - 77. Přesto svižným krokem obešla svoji pětikilometrovou trať. 

A protože je to Nordic Walking, vítězem se stali všichni, kteří dokončili svůj závod.   Více o Nordic Walking bez hranic najdete zde.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: